Впечатления от Dacia Logan. Покупка на Dacia Logan

Потребителски аватар
ninja
Администратор
Регистриран: 14 мар 2018 18:05
kapa: Logan MCV II, TCe 0.9, E2 Laureate 2018, 90 к.с., фабрична LPG
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Мнение от ninja » 15 мар 2018 18:05

19 яну 2018, 14:54
Временно ползвам едно MCV, 75 кончета, dCi. Много полезно се оказа, защото габаритите му са различни от на Стъпката. Вече свикнах с паркиранията и влизането в по-остри преки. Трябва да се имат предвид, за да са успешни маневрите. Очаквах да е по-шумно в купето, но не е, даже е тихо. Нищо не хлопа или дрънчи. Двигателчето е отзивчиво и е предназначено за спокойни водачи. Скоростите са малко по-различни от на Стъпката, особено 5-та, като тук минимум 80 км/ч, за да поеме сигурно. Докато при Стъпката при 70 вече си джиткаше, но пък тя беше и с оптимизирано ECU. Утре ще пробвам комбито на дълго, магистрално, за да видя там има ли разлики и ще пиша.

Разходът ми на LPG и бензин:
Изображение

ВАЗ 21013 и 21061, Трабант 601 S, Москвич 2140, Пежо 106, Сандеро 1 Ветрен и Сандеро Степуей 2 - дизели.

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 15 мар 2018 18:06

22 яну 2018, 07:46
Доволен съм от проходимостта на комбито! Тази сутрин със заместващата Дачия Логан МЦВ тръгнах от 15 см сняг у дома, а като стигнах на работа в неизчистените участъци, вече бе 20 см. Проходимост, нормална и никъде не вкопа. Гумите са зимни, "Sava".
Изображение

ВАЗ 21013 и 21061, Трабант 601 S, Москвич 2140, Пежо 106, Сандеро 1 Ветрен и Сандеро Степуей 2 - дизели.

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 15 мар 2018 18:06

30 яну 2018, 07:58
Днес връщам заместващият Logan MCV, dCi 75. Оставам с добри впечатления от размерите, визията и обема багаж, който се помества. Возията е по-мека от на Сандеро Степуей, а разходът след около изминати 2 000 км е средно 4.8 литра. Спомням си, че го взех на 5.6 литра.
Днес взимам друг автомобил, от приятел, но за него няма да пиша тук. До скоро!
Изображение

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 19 апр 2018 08:59

Вече втори месец се "боря" да забравя, че 8 години съм карал дизелови автомобили Dacia. Свикнах с Новата придобивка и фактът, че всичко започва да се случва след 1 800 оборота, а не 1 500 както при дизеловият двигател. За спокоен водач като мен, Dacia Logan MCV, TCe 0.9, 90 к.с. + LPG(фабрично Landi Renzo) се оказва доста сполучлив избор. Сами се убедете, че и разходните ми норми до тук(картинката в подписа ми), са доста прилични. Напълно удовлетворен съм от динамиката, която предлага комбинацията двигател и газова уредба. Имахме възможност да изпитаме комбито натоварено до козирката, заедно с трима пътуващи на дълго. Представянето е впечатляващо според мен, с единствена забележка, че в някои случаи минавах на понижаваща предавка, заради паднала скорост. Не е както при предните две дизелови Sandero. Не е болка! Впечатлен съм от инерцията на комбито и с нея компенсирам доста от разходът на горива, възползвайки се от ППХ(принудителен празен ход; автомобилът се придвижва без подаване на гориво и е на скорост). Остава да пробваме комбито на дълъг път зад граница и съпътстващите зареждания на LPG. Ще пиша още впечатления, скоро....
Изображение

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 02 юни 2018 23:29

Върнахме се от зад граница с изминати над 5 000 км на газ. Всичко е О.К. според мен, с леки забележки за "динамиката" на 90 коньова турбинираната газка от завода. Ще пиша тия дни, че да си почина малко. Бахтисах от каране......
Изображение

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 04 юни 2018 14:49

Малко за Logan MCV, TCe 0.9, 90 кончета с фабрична газова:

Пътуването в чужбина мина нормално и без драми. Придвижвахме се без проблем по всякакъв вид пътища в Италия, от магистрали, до алтернативните безплатни пътища.
Последните бяха няколко вида:
- в равнинните части от населено място в населено място с безброй кръгови за примерно едни 200 км да изминеш за около 4 часа. Изнервящо за мен в началото, но като им схванах дяволиите на италианчетата, после нямаше проблем, освен дългото придвижване.
- в планинските райони беше най-голямото предизвикателство, освен че се придвижваш сравнително бавно по безбройните "фиби" с отрицателен ъгъл на атака на поредното завиване, образно казано, но и страхотно тесните пътни участъци в тези райони. Тук също се справях без проблеми.

Като цяло, добър избор на конфигурация за пътуване на дълго, защото нито за миг не ме заболя нещо или да ми е било неудобно. На следващо място, евтиното придвижване между две точки от картата. Много добър климатик, поддържа хладно в 30 и нагоре градусови жеги в Северна Италия и мааалко по-надолу(Генуа и Портофино). Аз не усетих осезаемо "спъване" във вървежът на "белият лебед" с чер таван. Страхотен багажник - до сега и в двете ни дизелови Дачия Сандеро беше "вили на могили", и да се чудиш кое къде да скриеш. В Риека, Хърватия, 90% от такситата бяха бяло MCV 2, Laureate, TCe 0.9 + LPG. В Милано, Италия, по-голямата част от такситата бяха бяла Дачия на газ, но в градацията най-много Lodgy, после Dokker и тогава MCV.

Проблеми:
- оказа се, че комбито ми е голямо като дължина, сравнено с предните ми две дизелови Дачия. Ще трябва да привикна(надали);
- в определени моменти, за много рязко изпреварване с понижаваща предавка или при тръгване рязко от място, като че ли ми липсва въртящ момент(само 140 нютона);
- да, липсва ми дизеловият двигател...…, НО, това е положението, Екологичен съм!
Изображение

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 29 сеп 2018 14:04

Знаете, че "пътищата" в България са доста зле настроени към новият автомобил. На този етап нямам никакво оплакване от ходовата част и окачването на MCV-то, напротив, мисля, че вече съм го обучил да си трае! :D
Нищо по интериора и екстериора не пука, дрънка, клати се или скърца. Всички копчета за екстрите рАботят безупречно както в студ, така и в жега и може да се разчита, че са с качествено изпълнение.
Мисля, че като за трета Dacia, отново съм случил с екземпляр! Лек ден ви желая и нека Силата бъде с вас! :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 18 окт 2018 10:19

Проверката при Първото ТО не констатира никакви неизправности по комбито, даже имам протокол за годност на всички системи, окачване и моментен изглед, че са наред. Важал за една година напред.
Изображение

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 03 ное 2018 19:26

Днес, комшийка от нашият вход ми каза, че разглеждала оферти за Dacia и е вероятно да си вземе. Желанието й е да е бензин/газ, като моят избор, но не каза на коя модификация на Logan се е спряла. Та, след няколко "Опел"-а, N-та ръка, мацката взела, че се ориентирала къде няма да има проблеми за поне 5 години! Ще й помогна в изборът, а и знам какво й трябва, но ще изчакам да ми каже сама. :D
Изображение

Потребителски аватар
ninja
Администратор

Мнение от ninja » 31 дек 2018 17:21

Едно мнение, което днес дадох на зададен въпрос във facebook, в групата Дачия Клуб България:

Vencislav Valentinov, края на февруари 2018 година си взех различна от Dacia Sandero модификация, но с TCe 0.9 + LPG, заводско изпълнение. Миналата седмица й направих 24 000 пробег за 10 месеца. Нищо лошо не мога да кажа за двигателят, освен че ускоряването и доускоряването е малко, как да кажа...…, лежерно. А и няма как да бъде друго, предвид близо 100-те нютона по-малък въртящ момент, сравнен с 90 коньовите дизелови варианти на Dacia. Не зная каква кола си карал преди да зададеш въпрос за Sandero бензин/газ 2018 година, но нека ти разкажа някои дребни подробности. Това, че не е бегачка, не е. Това, че й е малък багажника и освен куфар/и, друго не можеш да вкараш, също е без спор. Че ще е икономичен и евтин вариант е спорен въпросът, защото, биеш по точки само чистият бензинов вариант TCe, но не и дизеловият, по-скъп вариант. Техническо обслужване и цени в никакъв случай не е по-евтино, с едни 30 кинта по-малко от дизеловият вариант. Да, няма да мислиш за допълнителни добавки в дизеловото гориво, защото се използва най-обикновеният бензин, без каквито и да е добавки, но пък тук идва газта, за която е известно, че е доста мръсна. Очакван разход на газ - в зависимост от локацията ти и маршрут на придвижване, като при мен за София и околностите варира от 6, до 8 литра на 100 км. Разходът на газ зависи и с каква средна скорост се придвижваш, колкото е по-висока, толкоз се вдига, за това препоръчвам придвижване със скорост до 130 км/ч, че след това става над 9-10 литра. Разходът на бензин варира от 0.5, до 0.9 литра на 100/км, в зависимост от сезона, като е ясно, че зимно време се доближава и до литър. Мисля, че ти е достатъчно, за да си направиш един анализ и оцениш ползата/вредата от евентуално придобиване на автомобилът, за който попита. Лично мен, моят избор ме удовлетворява и не съжалявам, освен за …… ускоряването понякога, но му свикнах и знаеш ли, като че ли станах по-внимателен и предпазлив. Само за информация, за теб, предните 2 автомобила, които съм имал бяха Sandero и Sandero Stepway II, дизели естествено и вторият много ми липсва. :) А колко ще издържи двигателят бензин/газ, ще зависи само от теб. Аз моя ще го търкалям да 240 000.
Изображение

Отговори